26.10.2025

Arkivet for 2008

desember 31, 2008 av  
Kategorisert under Webarkivet

Dette er arkivet for året 2008 og alle innleggene som ble skrevet i året finnes her. Merk at noen av artiklene finnes under kategorien Skrap, som er vrakede artikler.

Mitt 2008

desember 31, 2008 av  
Kategorisert under Hverdagsliv

Om få timer er 2008 over og et nytt år skal feires. Det er tid for å gjøre seg opp en oppsummering.

Brennhett

desember 31, 2008 av  
Kategorisert under Moro

Krig på gang, demontrasjon og kraftig morgensalutt. Dette er dagens brennhete temaer.

Nei til kopisperrer

desember 29, 2008 av  
Kategorisert under Meninger

Ingen tabu eller sperrer finnes i  samfunnet lenger. Derfor ønsker Gyldendal å innføre kopisperrer.

Forbud hjelper ikke

desember 28, 2008 av  
Kategorisert under Meninger

Om tre små dager er det nyttårsaften igjen. Men i år er det kommet noe nytt som kan legge demper på feiringen. Et nytt forbud. Men det vil ikke hjelpe i det hele tatt. Årsakene er ikke så mange, men underliggende.

Ukens – Uke 52 – 2008

desember 27, 2008 av  
Kategorisert under Kultur

Velkommen! Som forrett begynner vi med stygt skytedrama og galskap. Hovedretten er en omgang med litt god gammeldags juling. Tilslutt følger krig, kjærleik og svik på fat. Mett? Menyen denne er gang er av det mer møre og blodige slaget.

Mitt julebrev – 2008

desember 23, 2008 av  
Kategorisert under Hverdagsliv, Personlig

Imorgen er det julaften og de aller fleste av oss feirer dagen. Men ikke alle. Det er viktig å huske på de også. Jeg skal sjenke noen tanker rundt dette her og dedikerer de til alle som ikke har det så bra nå.

Neste side »