Bøler T-banestasjon
Bøler T-banestasjon er en stasjon på Linje 3 som går til Mortensrud. Opprinnelig var dette en trikkestasjon før den ble gjort om til T-banestasjon. Dette er den 4/20 av 23 stasjoner på linjen. Stasjonen er i gangavstand til Ulsrud Videregående Skole.
T-banestasjonen er i den østlige delen av Oslo.
Fakta om Bøler T-banestasjon:
Ã…pnet: 29.10.1967
Linje: 3
Stasjonsnr vestover: 4 av 23 på Linje 3.
Stasjonsnr sør-østover: 20 av 23 på Linje 3.
Type: Utendørsstasjon
Kartfarge: Gul for Linje 3.
Avstand til Stortinget: 9,2 km
Høyde: 150,4 moh
Plattformer: To (sideplattformer)
Sone: 1
Deler bane: Nei
Forrige stasjon: Ulsrud
Neste stasjon: Bogerud
Bilder av stasjonen: Side 1 – Side 2 – Side 3 – Side 4
Bydel: 13 – Østenjø – Oslo
Merknader: Stasjonen er slitt som i nedslitt etter 47 års bruk. I 2015 eller 2016 skal Ruter nå etter planen oppgradere stasjonen til Metrostandard. Det trengs da den mangler alt. Stasjonsområdet ligger nær Ulsrud Videregående Skole og Bøler Senter.
Strøket rundt selve stasjonen er trivelig og med et «ansiktsløft» kan stasjonen pÃ¥ny skinne slik den en gang i tiden gjorde. Det er ogsÃ¥ en Narvesenkiosk pÃ¥ stasjonsomrÃ¥det. Terningkast 2 av 6 mulige.
• Artikkel om Bøler T-banestasjon (kommer snart)
• Hjem • T-banelinjene
