Den viktige årstiden
april 1, 2009 av TT
Kategorisert under Fotografi, Hverdagsliv
Idag er det 1 april. Offisielt vår og litt tøysedag.
Skjønt, jeg føler ikke for å tulle så mye idag.
Som mange andre dager så ble denne dagen koselig.
Blomster og sol
Endelig fikk jeg brukt 50 mm objektivet litt. Et øyeblikk så var jeg 23 igjen. Minner fra en svunnen og uggen tid kom tilbake. Men det betyr ikke noe nå. Noen bilder ble nok bra
og skal overføre de til uken.
VÃ¥ren er en ypperlig tid for makrofotografering.
Det blir mye foto utover våren, det er helt sikkert og visst. Like selvsagt som at det er godt å se at snøen smelter, fuglenes sang igjen kan høres og blå himmel til alle kanter.
Liv og glede
Hvorfor kaller jeg våren for den viktige årstiden? Fordi den er det. Etter en lang vinter i dvale så våkner mye av naturen til liv. Gress og grønt gror, trærene våkner til live, nokså mange mennesker (meg inkludert) blir mer i live og lettere til sinns.
Det betyr mer aktivitet, muligheten til Ã¥ se vÃ¥r nydelige natur i all sin prakt,Â
være enda mer ute og bare kunne kose seg. Mens de dagligdagse tingene ellers står tålmodig og venter. Der de minner høflig om pliktene som venter.
