Søndag på t-banetur
august 16, 2009 av TT
Kategorisert under Hverdagsliv, Metro
Det er søndag. Ukens store turdag for mange.
Jeg tok med meg kamerastæsjet mitt og dro på t-banetur.
MÃ¥let var en tur ut i det fri og t-banebilder.
DÃ¥rlig lys
Søndagen som skulle være en skyfri dag var tverimot mye skyer og ga dårlig lys som i dårlige lysforhold for t-banefotografering. Men det går alltids på et vis og det ble mange bilder. Altfor mange også. Men det er litt av sjarmen også, akkurat som sol, regn og lettere gråvær om hverandre er.
Og akkurat været, det er for tiden like stabilt i hovedstaden som oljeprisene. Hva er forresten oddsen for at man plutselig får dueskit på kitobjektivet?
Men også det løser man på en tur. Med en våtserviett av alle snodige ting.
10 år tilbake i tid
Neida, jeg har ikke funnet meg en tidsmaskin eller noen fantastisk trylleformel. Men satte mine bein på en del av byen hvor det er hele 10 år siden sist jeg var. På Makrellbekken og Holmen t-banestasjon.
Jeg kan ikke engang huske disse stasjonene. Ny og litt artig opplevelse for en
t-banenerd. I denne videosnutten snakker jeg mer om dette. Og når man er på tur så må det også dokumenteres. Ikke sant? Det gjør jeg i klipp 1 og klipp 2.
Dagen oppsummert: Dagen var fin den. Selvom Tottenham gjorde sitt for å spolere den. Avslutningsvis kan jeg bare konkludere med at det å overføre store bildemengder fra kamera til USB-port ikke alltid foregår uten problemer.
Oppdatert 18.08.2009, 01:36
