15.04.2026

Ukens godbit – Uke 46-2010

november 20, 2010 av  
Kategorisert under Kultur

Politikere som fyker i tottene på hverandre er ikke helt uvanlig kost lenger. Vi har sett dette før i Italia, Sør-Kora, Mexico og Argentina. Ikke nødvendigvis i den rekkefølgen. Og sikkert endel andre steder også. Noen ganger koker det fullstendig over for de folkevalgte.

Ukens godbit observerer og kommenterer.

Litt om ukens godbit:

Hvem: Graciela Camano
Hva: Kontrovers
Hvor: Argentinas Nasjonale Kongress
NÃ¥r: 17.11.2010
Emne: Politikk
Link: Her klapper hun til sin politiske motstander
Kilde: VG-TV
Nettside: VG

Og her er godbiten selv. Ta en titt.

Her klapper Graciela Camano til sin politiske motstander. Foto: VG Nett skjermdump.

Begrunnelse: Vold synes jeg ingenting om og dette er ikke noe forsøk på å allminneliggjøre eller forherlige det som skjedde. Men episoden er såpass oppsiktsvekkende at det derfor blir ukens (mindre gode) godbit. Om Graciela Camano har bokstavelig talt slått seg ut av argentinsk politikk vites ikke. Men dette er ikke bra og man bør nok finne ut av hvorfor slikt skjer.

Debatt og sak, men ikke person. Selv skal Camano ha sett seg lei av sin politiske rival som stadig kom med ufinheter til henne, om henne og om ting som hører privatlivet til. Trist, men slikt har overhodet ikke noe i den politiske sfæren å gjøre. Noe Carlos Kunkel og landets overhode burde ha fått med seg nå.

Les mer om saken her og den argentinske nasjonale kongressens nettsider er også verdt å ta en titt på.

Publisert  20.11.2010, 20:30
Oppdatert 20.11.2010, 21:18

Del på Facebook Del på Twitter

Hva mener du?

Fortell meg hva du mener...
Vil du at bildet ditt skal synes i kommentaren? Skaff deg en gravatar!



Trykker du "send inn kommentar" samtykker du at du er kjent med min personvernspolitikk og vil overholde retningslinjene for bruk av nettsidene.