Lei timing
Hvordan skaper man kaos i dagens samfunn? Prøv med enkle tricks som en vekterstreik som kan bli omfattende og når betalingsteknologi svikter over hele landet samtidig. Da har man forstadiet til et kaos.
I herrens år 2010, da slikt strengt tatt ikke burde, men allikevel kan skje.
Når det går galt
I BBS vet man ikke helt hva som har truffet dem. Men noe var det, for alt gikk ned over hele fjøla en god stund. Teknologien er jo gjerne også slik at når den først går ned, så skjer det med et brak også. Timingen er lei, siden dette skjer på samme tid som vekterstreiken trappes opp. Butikkene er helt tomme for veksel og har forlengst satt inn restriksjoner på uttak av penger.
Kaos, streikeplot eller paranoia? Ja, si det du. Er nok en og en annen som har tenkt tanken. Scenarioet er jo fortvilende for mange og rett rundt hjørnet lurer fellesferien også. Betyr det enda mer kaos? Mye kommer an på hva partene får til iløpet av helgen.
Betalingsproblemer i hele landet
Frivillig mekling til helgen
Fremdeles fastlåst
Kommentar: Streikekulturen har jeg allerede sagt min klare mening om. Det er bare å håpe for oss vanlige forbrukere og de som skal ut og reise at dette snart slutt. Tullet og det unødige kaoset det medfører.
Publisert 16.06.2010, 19:00
Oppdatert 18.06.2010, 16:22
