25.10.2025

Bok 59-05-08-2010

august 7, 2010 av  
Kategorisert under Personlig

Melkrise skaper panikk, flommen herjer stygt i Pakistan og en trombe raserte en stakkars hage. Mye katastrofe på en gang her nå. Medier på tomgang, budkrig rundt toppklubb, fotogleder, livsfarlig berømmelse og tvilsomme parkeringsselskaper er også i mitt kritiske søkelys.

Fra rad 59 observerer jeg verden opp-ned og sidelengs. På sin egen forskrudde måte.

Det går lenge mellom hver bok og er noe jeg beklager veldig. Men slik er det jo med nyhetene om dagen også. Lenge mellom hver gang det virkelig er noe som skjer. Som virkelig betyr noe. Når det skal sies så prøver virkelig enkelte medier å fortelle oss hvor dårlige de har blitt. Har lagt på seg med 6,2 prosent i ferien. Dagbladet påstår nå ihvertfall det. Men noe bedre har ikke avisen blitt, det er heller tvertom.

Jeg savner de gode avisene med de gode journalistene som skrev de gode nyhetssakene. Men dette blir nok et evig savn. Sitatet er fra Twitter og kan nok stemme. Dyneløfting har ingenting i media å gjøre. Snuskeblader og sladreblader (les: dyrt dopapir) burde stå for den jobben. Men tidene endrer seg.

En verden i økologisk ubalanse skrev jeg om igår og et tørkerammet Russland som har slitt med skogbranner skyter fart i en mulig hvetekrise. Lagrene er fulle sies det, men er det nok. Etter syv gode så kommer syv harde. Det er ikke tid for i-told-you-so, men noen varsellamper burde faktisk blinke her og der. Det er greit å lære før man har problemer til langt opp på begge bein.

Når det er sagt så går tankene mine til de flomrammede i Pakistan og landet selv som trenger all hjelp de kan få nå. Alt henger sammen og når det går galt så går det virkelig galt også. I Luster kan det også komme til å bli vått, men ikke på samme nivå eller i samme skala.

Solgt, ikke solgt, kanskje solgt eller kanskje ikke solgt. Budkrigen rundt Liverpool har muligens begynt for fullt. Kanskje ikke. Det er ikke godt å vite, bare uker unna ligastart. Kenny Huang og andre budfraksjoner har vært nevnt. Jeg håper for klubbens skyld at dette blir løst. Både sportslig og økonomisk sett. Mye står også å faller på den nye og planlagte stadionen i Stanley Park. Penger er ikke alt, men veldig mye.

Har du noengang tenkt på å bli berømt? Fint det, men jeg ville ikke gjort som denne karen og hoppet under toget. Hva er det dem sier? Jo, ikke prøv dette og må definitivt istemme det. Gi heller bort migrenen din på Finn.no. Tro meg, det funker ikke. Men samtidig så lever du litt lenger (muligens).

Bøller er kjipe. Enten det er tullinger på Peppes som kliner rømme på ruter, ødelegger ting og nekter å betale for seg eller det være seg parkeringsselskaper som tar seg til rette og tror de kan gjøre som de selv måtte ville det. Gunnar Guhnfeldt fra Oslo har såvisst opplevd et slikt selskap og mye tyder på at utskriftene deres er tuklet med.
Verstinger eller ikke, nå må noen se å gripe inn og fjerne kjeltringer som useriøs fra markedet.

Som du sikkert har sett, så legges det stadig ut bilder her på nettsidene og masse mer er i vente. Fotogleden er tilbake for fullt og man storkoser seg om dagen. Kameraet mitt må dog på service innen kort tid for en dyprens, men alternative kilder skal holde fotograferingen igang. Vær sikker på det.

Tilslutt vil jeg ønske alle en flott helg og kan fortelle at nye videoklipp, mer bilder, t-banerepotarsjer og ikke minst dagligdagse skriblerier kommer. Ferien og lavsesongen er over. Nå er straks hverdagen tilbake. Hårklipp, jobb og slikt. Alt er innen en armlengdes rekkevidde. Forresten: hold på hatten når tromben kommer.

Skrevet for Lørdag 07. August 2010.

Publisert  07.08.2010, 03:00
Oppdatert 07.08.2010, 04:55

Del på Facebook  Del på Twitter

Hva mener du?

Fortell meg hva du mener...
Vil du at bildet ditt skal synes i kommentaren? Skaff deg en gravatar!



Trykker du "send inn kommentar" samtykker du at du er kjent med min personvernspolitikk og vil overholde retningslinjene for bruk av nettsidene.